1.1 Herní systém

• 5+1 s hokejovým střídáním

1.2 Rozehrání autu a rohu

• Rohy i auty se kopají.
  • Při rozehrání autu musí míč stát nehybně na postranní čáře, kde opustil hrací plochu a přitom rozehrávající hráč musí rozehrát do 4 vteřin od položení míče na postranní čáru. Pokud nerozehraje do 4 vteřin, rozehrává bránicí hráč. Bránící hráči musejí stát minimálně 3 metry od rozehrávajícího hráče. Pokud tomu tak nedojde jsou napomenuty rozhodčím a posunuty do správné vzdálenosti. V tomto případě se 4 vteřiny počítají až od doby kdy jsou bránící hráči ve správné vzdálenosti.
  • Přimo z autového kopu nemůže být dosaženo branky
  • Přímo z rohového kopu může být dosaženo branky

1.3 Výhoz od branky

• Po autu brankař rozehrává buď z ruky nebo ze země, ale pokud je míč položen na zem, je ve hře!
  • Brankář může vykopávat, házet i ze země kopat přes půlku
  • Opět platí pravidlo 4 vteřin

1.4 Počítání bodů

• Za výhru jsou 3 body.
  • Nastane-li remíza ve skupině oba týmy získávají 1 bod
  • Tým, který prohrál v řádné hrací době je bez bodu!

1.5 Hrací doba

• Ve skupině se hraje 1×17 minut a ve vyřazovacím pavouku 1×17minut. Čas je zasteven jen při zranění!

1.6 Fauly, chyby a nesportovní chování

• Jsou trestány dle fotbalových pravidel
  • Žlutá karta v utkání – hráč jde na dvě minuty na trestnou lavici, mužstvo hraje v poli oslabené o jednoho hráče. V případě, že oslabené mužstvo dostane branku, tak se hráč vrací do hry. Jinak hráč sedí na trestné lavici celé 2 minuty a do hry se vrací až na pokyn rozhodčího.
  • Žlutá karta pro brankáře – jde na 2 minuty jiný hráč z pole, mužstvo hraje v poli oslabené o jednoho hráče.
  • Červená karta udělena přímo = stop na 1 zápas , hráč již nesmí do utkání nastoupit, dále mužstvo hraje 2 minuty oslabené o jednoho hráče v poli,  ostatní jako u žluté karty.